ДФС розглянула питання платника податку: чи необхідно на всіх господарських одиницях застосовувати РРО ФОП - платнику ЄП, яка здійснює реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лише в одній із господарських одиниць, а на інших - супутні товари (послуги)?

Податківці вказали на те, що якщо ФОП - платник єдиного податку другої - четвертої груп здійснює реалізацію технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту лише в одній із господарських одиниць, то така особа зобов'язана проводити розрахункові операції за однаковим порядком на усіх структурних підрозділах, зокрема застосовувати РРО або розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій на всіх інших господарських одиницях незалежно від асортименту товарів, оскільки законодавством передбачені вимоги до платника податків - суб'єкта господарювання, а не до його структурних підрозділів.

Роз'яснення з розділу 109.02 "ЗІР"

1 липня 2018 року набирає чинності постанова Правління НБУ «Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів» від 15.03.2018 р. № 25, яка з-поміж іншого вимагає відображати у чеках РРО дві підсумкові суми: до та після заокруглення копійок. Тож, з’ясуймо: чи обов’язково у зв’язку із цим перепрограмовувати касові апарати, як правильно визначати суму надходження готівки та, відповідно, доходу й податкових зобов’язань із ПДВ за денним звітом РРО в матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія" за посиланням.

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" -  скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступ до сервісу.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»