Контролери продовжують наполягати: під час передачі підприємством (замовником) власного пального третій особі (підряднику, виконавцю) на виконання умов договору підряду здійснюється передача (відпуск, відвантаження) пального від замовника до підрядника (виконавця), що належить до операції з реалізації пального у розумінні абз. 2 пп. 14.1.212 ПКУ. Таким чином:

  • підприємство (замовник) при здійсненні таких операцій є особою, що реалізує пальне та, відповідно, повинне зареєструватись платником акцизного податку з реалізації пального;
  • податкове зобов’язання буде виникатиме у підприємства тільки у випадку перевищення обсягу переданого (відпущеного, відвантаженого) підрядникам пального над обсягом отриманого пального від інших платників акцизного податку, з якого сплачено акцизний податок (пп. 213.1.12 ПКУ);
  • підприємство зобов’язане складати акцизні накладні на обсяги переданого (відпущеного, відвантаженого) підрядникам пального, а також на обсяги пального, що використовується для власного споживання, реєструючи акцизні накладні в Єдиному реєстрі акцизних накладних згідно з п. 231.1 ПКУ.

Відповідні роз’яснення викладені в ІПК від 20.08.2018 р. № 3585/6/99-99-15-03-03-15/ІПК.

 

Відзначимо, що існує позитивна судова практика оскарження індивідуальних податкових консультацій з аналогічними висновками. На цю тему радимо почитати матеріал «Чи реєструватися платником акцизу сільгоспвиробникові, що замовляє послуги та заправляє техніку виконавця своїм пальним: ПОЗИЦІЯ СУДУ» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»