Резидент – платник ПДВ отримує від нерезидента послуги із соціологічного опитування, проведення фокус-груп та їх статистичного аналізу. Чи потрібно їх оподатковувати ПДВ?

Такі послуги податківці класифікують за кодом КВЕД 2010 — 73.20 «Дослідження кон’юнктури ринку та виявлення громадської думки».

Відповідно до Методологічних основ та пояснень до позицій Класифікації видів економічної діяльності, затверджених наказом Держкомстату від 23.12.2011 р. № 396, код КВЕД — 73.20 «Дослідження кон’юнктури ринку та виявлення громадської думки» включає:

  • вивчення потенціалу ринку, інформованості, прийнятності продуктів, популярності визначеного товару та послуг і купівельних звичок споживачів задля сприяння збуту та розроблення нових видів товарів і послуг, у т. ч. статистичний аналіз результатів;
  • вивчення суспільної думки щодо політичних, економічних і соціальних подій, статистичний аналіз результатів.

При цьому порядок оподаткування ПДВ операцій з постачання резидентом нерезиденту або нерезидентом резиденту послуг безпосередньо залежить від місця їх постачання.

Враховуючи те, що операції з постачання послуг із дослідження кон’юнктури ринку та виявлення громадської думки (КВЕД 2010 — 73.20) не включено до переліків послуг, визначених п. 186.2 та п. 186.3 ПКУ, місце постачання таких послуг визначається за місцем реєстрації постачальника.

Отже, при наданні вищезазначених послуг нерезидентом резиденту місцем постачання таких послуг є територія за межами митної території України. Тому, операції з постачання нерезидентом резиденту послуг з дослідження кон’юнктури ринку та виявлення громадської думки (КВЕД 73.20) не є об’єктом оподаткування ПДВ.

Див. ІПК ДФСУ від 17.08.2018 р. № 3581/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

Правила визначення місця постачання послуг, отриманих від нерезидентів ми детально розглянули в матеріалі «Послуги, отримані від нерезидентів: визначаємо місце постачання для обкладення ПДВ» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»