Міністр соцполітики України рекомендує громадянам, які потребують допомоги із сплати комунальних послуг, не чекати осінніх черг і подавати документи на житлову субсидію вже зараз, навіть якщо на літо субсидія просто не виходить. «Управління соцзахисту розгляне документи, призначить субсидію, а її розмір на опалювальний сезон розрахує автоматично, без повторного звернення, у жовтні 2018 року», - зазначає Міністр соціальної політики.

Сім’ям, для отримання урядової знижки на сплату комунальних послуг, достатньо подати лише Заяву та Декларацію про доходи, в якій потрібно вказувати тільки види доходів, а не їх розміри. Тобто людині потрібно внести до переліку, які саме види доходів (пенсію, зарплату, стипендію та ін.) отримує він і члени його сім'ї, а також організацію, де виплачують ці кошти  (ПФУ, назва вузу або підприємства). Сам розмір виплат соціальні служби беруть з баз даних - як власної, якщо це стосується соцвиплат, так і фіскальної служби, Пенсійного фонду, вузів тощо.

Жодних додаткових паперів, що стосуються складу сім'ї, обсягу і вартості житлово-комунальних послуг, в загальному випадку, людям теж не потрібно додавати чи доносити. Відомості, необхідні для призначення субсидії, надходять управлінням соцзахисту безпосередньо від організацій, які надають послуги.

Щоб дізнатися призначено чи не призначено вам субсидію тепер не потрібно телефонувати в управління соцзахисту населення. Відтепер розмір своєї субсидії можна дізнатися он-лайн – на сайті https://subsidii.ioc.gov.ua/search/ . За даною адресою  українці мають змогу ввести свою поштову адресу і дізнатися чи призначено їм субсидію та який її розмір за опалювальний й неопалювальний сезони. Про це повідило Міністерство соцполітики на своєму офійфному веб-порталі.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»