Незабаром КЗпП може поповнитися нормами про особливості регулювання дистанційної роботи та зайнятості домашніх працівників.

Йдеться про розроблений Мінсоцполітики законопроект, який доповнить відповідними нормами КЗпП.

Домашньою працею уважатимуть роботу, спрямовану на обслуговування домашнього господарства (сім'ї) на умовах трудового договору. Особливості регулювання домашньої праці визначаються умовами трудового договору. При цьому гарантії щодо зайнятості, часу відпочинку, оплати праці, охорони праці, праці жінок, молоді, осіб з інвалідністю надаються в порядку, передбаченому законодавством про працю.

Дистанційна робота – це форма організації та/або виконання роботи, коли відповідно до трудового договору робота може виконуватися віддалено до місця роботи за допомогою засобів інформаційно -комунікаційних технологі й поза приміщенням власника або уповноваженого ним органу.

Сторони у трудовому договорі погоджують умови про виконання роботи дистанційно та умови праці, пов’язані з віддаленим виконанням роботи. Виконання роботи дистанційно здійснюється з урахуванням положень колективного договору, локальних актів власника або уповноваженого ним органу, домовленості сторін. Працівники, які працюють дистанційно, користуються тими самими правами, гарантіями, умовами щодо охорони праці, які передбачені законодавством, колективним договором, як і працівники, які працюють у приміщенні власника або уповноваженого ним органу. Трудовим договором може бути передбачено використання працівником власного обладнання та інструментів з відповідною компенсацією за їх зношення (амортизацію), а також відшкодування інших витрат, пов’язаних з виконанням роботи дистанційно.

 

Незважаючи на те що порядок прийняття на роботу протягом декількох десятиліть майже не змінювався, щодо цього часто постають запитання. На допомогу — матеріл «Прийняття на роботу: загальний порядок й особливості» в газеті «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»