У працівників може з’явитися додатковий спосіб контролю за офіційним оформленням їх трудових відносин.

Мінсоцполітики пропонує надати працівникам право контролю та на отримання підтвердження виконання роботодавцем обов‘язку щодо укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням та надсилання повідомлення ДФС про прийняття на роботу.

Відповідною нормою пропонують доповнити ст. 24 КЗпП. Йдеться про розроблений міністерством законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України. Ним зокрема, викладуть в новій редакції Закон України «Про зайнятість населення». Документ у разі ухвалення запрацює із 01.07.2019.

Інформація про реєстрацію трудових відносин та облік застрахованих осіб у системі загальнообов’язкового державного соцстрахування та їх ідентифікацію, накопичення, зберігання та автоматизовану обробку інформації про сплату платниками ЄСВ та про набуття застрахованими особами права на отримання страхових виплат буде міститься у реєстрі застрахованих осіб Держреєстру загальнообов’язкового державного соцстрахування.

Все більше запитань виникає щодо визначення страхового стажу. Помічником в цьому стане матеріал «Страховий стаж для лікарняних і декретних: як визначати й підраховувати» в газеті «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»