Хотіли отримати дозвіл на зайняття брокерською діяльністю натомість отримали відмову? ДФС пояснила чому та на яких підставах можуть відмовити у наданні такого дозволу.

Але для початку нагадали, що підприємства, які отримали такі дозволи, включаються до реєстру митних брокерів, що ведеться ДФС. Таким підприємствам видаються витяги з реєстру. Заява про надання/переоформлення дозволу на провадження митної брокерської діяльності (далі – заява) заповнюється за відповідною формою у друкованому вигляді за допомогою друкувального пристрою на аркуші паперу формату А4 та засвідчується підписом керівника підприємства або громадянина-підприємця та печаткою. Будь-які виправлення та підчистки у заяві не допускаються. Інформаційна картка, форма та зразок заяв щодо надання/переоформлення дозволу розміщені на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у рубриках „Адміністративні послуги" пункти 39, 40 (http://sfs.gov.ua/diyalnist-/admin-poslugi/).

Дозволи надаються та переоформлюються безоплатно і діють безстроково.

Разом з цим слід зазначити, що у наданні дозволу може бути відмовлено у разі невиконання заявником вимог, встановлених для його отримання. Підставою для прийняття спільною групою рішення про відмову у наданні/переоформленні дозволу є неповні та/або недостовірні відомості, що містяться у заяві.

Проте, останнім часом почастішали випадки відмов Спільною групою ДФС та Адміністрації Держприкордонслужби у наданні/переоформленні дозволів (наприклад, у липні 2018 року розглянуто 73 заяви, з них відмовлено – 24, що становить 33%).

Серед найбільш поширених причин відмов слід виділити:

  • відсутній код території підприємства (КОАТУУ);
  • відсутній код організаційно-правової форми господарювання;
  • відсутня дата видачі паспорта ФОП;
  • неправильно визначено місцезнаходження підприємства;
  • неправильно вказаний ідентифікаційний код підприємства (це код ЄДРПОУ).

Інформація щодо виданих та переоформлених дозволів постійно оновлюється та розміщується на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у рубриці „Реєстри" (http://sfs.gov.ua/dovidniki~reestri~perelik/reestri/).

До речі, на сторінках газети «Інтерактивна бухгалтерія» ми розглядали проблематику придбання (імпорт) автомобіля в нерезидента за валюту та відображення такої операції в обліку підприємства. Ознайомитись з основними положеннями можна в статтях:

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

 

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»