Чи правомірною є ситуація, коли роботодавець пропонує працівниці, яка перебуває на 28 тижні вагітності, перевестись на тимчасову посаду на підприємстві (основний працівник, за яким закріплена відповідна посада, перебуває у соціальній відпустці)  у зв’язку з ліквідацією відділу, у якому вона працювала? Відповідь на це питання надало Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області.

Так, згідно з роз’ясненнями фахівців, жінка має право відмовитись від тимчасової посади, яку їй наразі пропонують, надавши медичний висновок з інформацією про її стан та отримати від свого роботодавця іншу пропозицію щодо роботи, яка має безстроковий характер для того, щоб зберегти відносно себе всі гарантії вагітної жінки, передбачені чинним законодавством.

Адже у разі виходу на роботу основного працівника, працівник, якого було прийнято на місце основного працівника за строковим трудовим договором, підлягає звільненню на підставі п. 2 ч. 1 ст. 36 КЗпП.

Жінкам, що перебувають у відпустці по вагітності, також може бути цікавим матеріал «Чи повертати декретні в разі звільнення в період відпустки по вагітності та пологах» сервісу «Інтерактивна бухгалтеря».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»