Постачання товарів за договором товарного кредиту є об’єктом оподаткування ПДВ (пп. «а» п. 185.1 ПКУ). Що ж при цьому є базою для нарахування ПДВ?

Нагадаємо:

Товарний кредит — це товари (роботи, послуги), що передаються резидентом або нерезидентом у власність юридичних чи фізичних осіб на умовах договору, що передбачає відстрочення остаточних розрахунків на визначений строк та під процент. Товарний кредит передбачає передачу права власності на товари (роботи, послуги) покупцеві (замовникові) у момент підписання договору або в момент фізичного отримання товарів (робіт, послуг) таким покупцем (замовником), незалежно від часу погашення заборгованості

(пп.14.1.245 ПКУ)

За словами податківців, якщо сторони укладають договори купівлі-продажу на умовах товарного кредиту, що передбачає відстрочення остаточних розрахунків на визначений строк та під процент, то незалежно від наявності боргового інструменту та форми розрахунків за такі товари база оподаткування ПДВ у продавця таких товарів (робіт, послуг) визначається, виходячи з договірної вартості цих товарів, збільшеної на загальну суму процентів, визначених договором.

При цьому датою збільшення податкових зобов’язань у частині відсотків за товарним кредитом вважається дата їх нарахування згідно з умовами відповідного договору (п. 187.3 ПКУ).

Про це повідомляє на своєму офіційному веб-сайті ГУ ДФС у Тернопільській області.

Відповідно, нарахування податкових зобов’язань з ПДВ потребує складання та реєстрації в ЄРПН податкової накладної. Порядок заповнення податкової накладної ми детально роз’яснили в матеріалах сервісу «Інтерактивна бухгалтерія»:

«Податкова накладна – 2017: порядок заповнення»;

«Нова податкова накладна в зразках».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»