Бувають випадки, коли ФОП із загальної системи перейшов на спрощену, а  надалі вимушений був знову повернутися на загальну систему оподаткування. Тоді постає питання: чи слід у такому випадку реєструвати нову Книгу?

ДФС нагадує, що у разі необхідності реєстрації нової Книги протягом податкового (звітного) періоду записи в ній продовжуються наростаючим підсумком, а попередня Книга залишається у самозайнятої особи. Книга зберігається у самозайнятої особи протягом 3 років після закінчення звітного періоду, в якому здійснено останній запис

Отже, якщо фізична особа - підприємець має Книгу, яку повинна зберігати протягом 3 років після закінчення звітного періоду, в якому здійснено останній запис, та якщо ця Книга не закінчена, то фізична особа - підприємець при переході на загальну системі оподаткування може не реєструвати нову Книгу, а продовжувати вести попередню Книгу до її закінчення.

Підкатегорія 104.08 «ЗІР»

До речі, якщо вас цікавить як включити до витрат плату за послуги зв’язку ФОПу-загальносистемнику читайте про це у статті газети «Інтерактивної бухгалтерії».

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»