Первинним документом, на підставі якого в обліку відображається придбання товару (ввезеного на митну територію України), на думку ДФС, є митна декларація.

Причому для правильного формування собівартості таких товарів слід користуватись курсом НБУ, встановленому на дату розмитнення, та зазначеному в митній декларації при випуску таких товарів у вільний обіг.

За словами податківців, у таких умовах, інформації в інвойсі буде недостатньо для повноти відображення в обліку надходження товарів, оскільки дата його складання не завжди відповідає даті фактичного перетину товаром митного кордону України (рахунок на оплату, зазвичай, виставляється заздалегідь).

З іншого боку, у ДФС нагадують, що розділ III ПКУ не містить положень щодо порядку визначення собівартості товарів (робіт, послуг), отже, таке визначення здійснюється згідно з правилами бухгалтерського обліку.

Такі висновки озвучено в ІПК ГУ ДФС у м. Києві від 17.08.2018 р. № 3568/ІПК/26-15-14-08-28.

Корисним на цю тему буде також наступний матеріал: "Імпорт товарів: бухгалтерський та податковий облік" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»