НБУ вирішив узагальнити відповіді на найпоширеніші питання, які виникли у суб’єктів господарювання після появи нового Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.2017 р. № 148 (далі — Положення).

Серед них: як нумеруються прибуткові та видаткові касові ордери; який порядок заповнення реквізиту "№ з/п" форм касових документів, як заповнюються окремі їх реквізити?

Уточнюється, що у реквізиті "№ з/п" прибуткового касового ордеру та видаткового касового ордеру проставляється номер за порядком (скорочено – № з/п) таких ордерів. При цьому зважаючи, що прибутковий та видатковий касові ордери оформляються на кожну операцію з приймання/видачі готівки, у реквізиті "№ з/п" проставляється – 1.

У реквізиті "№ з/п" форм касових документів проставляється номер за порядком (скорочено – № з/п), а саме:

у відомості на виплату готівки  – застосовується єдина наскрізна нумерація;

у журналі реєстрації прибуткових і видаткових касових документів за типовими формами № КО-3, № КО-3а – застосовується єдина наскрізна нумерація (зразки заповнених журналів за типовими формами № КО-3, № КО-3а додаються);

у книзі обліку виданої та прийнятої старшим касиром готівки – застосовується єдина наскрізна нумерація.

Для прибуткових та видаткових касових ордерів у реквізиті "№ з/п" Журналу реєстрації прибуткових і видаткових касових документів (типова форма № КО-3а) використовується єдина наскрізна нумерація, яка не передбачає окремої нумерації для прибуткових і видаткових касових ордерів. У колонці 3 зазначаються порядкові номери прибуткових документів, а у колонці 7 зазначаються порядкові номери видаткових документів.

Номери, які проставляються у колонці 3 (прибуткові документи) та у колонці 7 (видаткові документи) можуть не співпадати з нумерацією, зазначеною у реквізиті "№ з/п" Журналу реєстрації прибуткових і видаткових касових документів (типова форма № КО-3а).

Нещодавно відбувся вебінар на тему «Каса та РРО: граємо за новими правилами», відео якого доступне в сервісі «Інтерактивна бухгалтерія»

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»