Комунальні унітарні підприємства та їх об’єднання зобов’язані здійснювати відрахування до місцевих бюджетів частини чистого прибутку (доходу). При цьому вони подають Розрахунок частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до місцевого бюджету, форма якого затверджена наказом ДПАУ від 16.05.2011 р. № 285 (далі — Розрахунок частини чистого прибутку (доходу)). Відповідно до форми такого розрахунку й визначається частина чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету.

При цьому завжди є актуальним питання: а чи можна виправити помилку в Розрахунок частини чистого прибутку (доходу)?

Враховуючи, що формою Розрахунку частини чистого прибутку (доходу) не передбачено проведення уточнень, платник податку має право самостійно здійснити відмітку «уточнюючий» та виправити помилки. В доповненні до Розрахунку платник має зазначити розшифровку показників і сум, що враховані для визначення об’єкта оподаткування та нарахованої суми платежу.

Про це зазначила ДФСУ в ІПК від 14.08.2018 р. № 3533/6/99-99-15-02-01-15/ІПК.

До того ж, тему відрахування частини чистого прибутку (доходу) до місцевих бюджетів комунальними унітарними підприємствами ми розглянули у матеріалі «Чи відраховують частину чистого прибутку комунальні підприємства» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»