У разі коли при організації документальної виїзної перевірки встановлено відсутність платника податків (посадових осіб платника податків або його законних (уповноважених) представників) за місцезнаходженням (місцем проживання), у той же день має бути складений акт перевірки місцезнаходження платника податків.

Водночас контролюючий орган не уповноважений здійснювати спроби на проведення перевірки у вигляді багаторазового видання наказів у межах виконання ухвали слідчого судді, не виконавши вимоги законодавства щодо встановлення фактичного місцезнаходження (місця проживання) позивача.

Так само протиправним є проведення документальної невиїзної перевірки у разі, якщо контролюючим органом були вчинені дії щодо проведення документальної позапланової виїзної перевірки (тобто якщо належні дії по організації саме невиїзної перевірки не здійснювались).

Відповідні висновки ВС/КАС викладені у постанові від 08.08.2018 р. у справі № 823/1294/17.

На тему перевірок органів ДФС радимо почитати матеріал «Податкові перевірки: види та строки здійснення» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»