Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні» від 10.07.2018 р. № 2498-VIII. Він набирає чинності з 1 січня 2019 року.

Закон  дозволяє землекористувачеві, який використовує значну частину земель масиву,   отримати в оренду землі під польовими дорогами (при цьому він зобов'язаний встановити земельні сервітути для доступу до інших земель масиву).

Орендарі отримають право надавати землю   в суборенду орендареві іншої земельної ділянки в тому ж масиві  без узгодження з орендодавцем, залишаючись відповідальним за виконання договору.

У свою чергу землекористувач, який використовує  75% від загальної площі масиву, зможе отримати в оренду (суборенду) інші землі масиву з наданням їх власникам або орендарям інших рівноцінних земельних ділянок в тому ж масиві

Фзичні і юридичні особи зможуть орендувати земельні ділянки під лісосмугами і іншими захисними насадженнями  без проведення земельних торгів. При цьому передбачена можливість передачі  ділянок під насадженнями в користування фізичним і юридичним особам за умови їх збереження, відновлення і утримання.

Законом закріплено правило, згідно з яким умови договорів суборенди, що укладаються при обміні прав користування земельними ділянками, мають бути не гірше, ніж умови договорів оренди.

Також передбачено  обов'язкове оновлення нормативної грошової оцінки землі при проведенні інвентаризації масиву сільгоспземель. Затверджувати її зможуть   сільські, селищні, міські ради.

Документ спрямований на припинення рейдерства. Так, через порушення цілісності масивів земель сільськогосподарського призначення (особливо зрошуваних) недобросовісні землекористувачі  створюють  штучні складнощі іншим  для подальшого шантажу і отримання матеріальної вигоди.

Чи передбачене користування земділянками без реєстрації права оренди? Відповідь на це запитання читайте в матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія" за посиланням.

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" -  скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступ до сервісу.

 

 

 

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»