Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (далі — НКРЕ), адресувала повідомлення суб’єктам, що здійснюють державні закупівлі, щодо численних запитів (у т.ч. повторні) стосовно надання інформації та довідок щодо «погодження процедури закупівлі послуг постачання електричної енергії (природного газу, теплової енергії) у одного учасника», «про відсутність конкуренції на ринку постачання електричної енергії (природного газу, теплової енергії)», «про монопольне становище суб’єктів господарювання на ринку постачання електричної енергії (природного газу, теплової енергії)» та аналогічних для їх подальшого використання як обґрунтування процедури закупівель в одного учасника згідно з положеннями Закону України «Про здійснення державних закупівель». Про це повідомляє прес-служба НКРЕ.

НКРЕ наголошує, що комісія не входить до переліку державних органів, уповноважених здійснювати державне регулювання та контроль у сфері закупівель.

Уповноваженим органом, що здійснює регулювання та координацію у сфері закупівель, є Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

Повноваження щодо визначення становищ, у т.ч. монопольного (домінуючого), суб’єктів господарювання на товарному ринку та прийняття відповідних рішень (розпоряджень) має Антимонопольний комітет України.

Таким чином, надання інформації та довідок для обґрунтування застосування суб’єктами звернень процедури закупівель в одного учасника електричної енергії, природного газу, теплової енергії не належить до повноважень НКРЕ.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»