Зі спливом граничного строку для реєстрації податкової накладної в ЄРПН сума ПДВ, що міститься в такій податковій накладній, списується у витрати — Дт субрахунку 949 «Інші витрати операційної діяльності» Кт субрахунку 644 «Податковий кредит» (аналітичний рахунок «Податковий кредит непідтверджений»).

При цьому платників податку на прибуток цікавить: чи не потрібно коригувати фінрезультат до оподаткування на суму таких витрат?

Як відомо, об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток, який визначається шляхом коригування бухгалтерського фінрезультату до оподаткування на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ (пп. 134.1.1 ПКУ).

Утім положеннями ПКУ не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на суми ПДВ, по яких не отримані податкові накладні від постачальників.

Отже, витрати на суму ПДВ, по яких не отримані податкові накладні від постачальників, врахуються при обчислені об’єкта оподаткування при формуванні фінансового результату до оподаткування за правилами бухобліку.

Див. ІПК ДФСУ від 16.08.2018 р. № 3558/6/99-99-15-02-02-15/ІПК.

У сервісі «Інтерактивна бухгалтерія» бухобліку ПДВ ми присвятили матеріали:

«Бухоблік ПДВ по-новому: вивчаємо зміни до Інструкції»;

«Не підтверджено податковий кредит: як у бухобліку відобразити сплачену продавцеві суму ПДВ».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

 

 

 

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»