Єдинники, як і решта суб’єктів господарювання, можуть бути виконавцями бюджетних програм, що фінансуються з місцевих бюджетів. Проте постає питання: чи включати отримане цільове фінансування до доходу єдинника?

ДФС в ІПК від 15.08.2018 р. № 3541/6/99-99-12-02-03-15/ІПК зазначає, що згідно з ч. 4 п. 292.11 ПКУ при визначенні доходів для платників єдиного податку першої - третьої груп до складу доходу не включаються суми коштів цільового призначення, що надійшли від Пенсійного фонду України та інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм.

Отже, якщо кошти єдинником отримані від міської ради в межах міської програми, затвердженої відповідним рішенням, відображені у бухгалтерському обліку як кошти цільового призначення і мають підтвердження відповідними первинними документами, то такі кошти не включаються до доходу платника єдиного податку третьої групи відповідно до частини четвертої п. 292.11 ПКУ.

Якщо залишаються питання з приводу визнання доходу для єдинників, читайте статтю «Доходи єдинників груп 1–3: визначення, склад, дата визнання та облік» газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

 

 

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»