Згідно з новим порядком, який діє з січня 2018 року, пенсійні посвідчення для всіх пенсіонерів можуть виготовлятись або в паперовій формі, або у формі платіжної картки, тобто електронного пенсійного посвідчення – на вибір пенсіонера. Повідомило ГУ ПФУ в Запорізькій області на своєму сайті.

Нагадаємо, що пенсійне посвідченняголовний документ, який підтверджує статус пенсіонера. Крім того, його пред’являють  для користування пільгами у праві на проїзд в громадському  транспорті, в окремих випадках – для одержання знижки  при розрахунку в торговельній мережі чи аптеках.

Електронне пенсійне посвідчення поєднує функції пенсійного посвідчення та банківської платіжної картки, містить електронну інформацію про власника та електронний підпис. На сьогодні електронне пенсійне посвідчення виготовлятиме Державний ощадний банк, у якому одержувач відкриє рахунок для виплати пенсії. Пенсійне посвідчення використовуватимуть як платіжну картку до кінця  строку її дії. У разі продовження строку призначення пенсії, встановлення інвалідності або  продовження її на новий термін, виготовлятимуть нове електронне посвідчення.

Зверніть увагу!

Для оформлення пенсійного посвідчення у вигляді картки необхідно надати заяву, паспорт, ідентифікаційний код та фотокартку до територіального управління Фонду.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»