Реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН зупинено. Утім протягом 365 днів платник ПДВ так і не подав пояснень та копій документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію відповідної податкової накладної/розрахунку коригування. Відповідно, комісіями контролюючих органів приймається рішення про відмову в реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН.

Цікаво: чи застосовуються штрафні санкції за нереєстрацію таких податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН?

На це питання податківці відповідають ствердно: якщо контролюючим органом після сплину 365 днів за результатами проведеної перевірки виявлено факт здійсненої операції без реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, до платника податків застосовуються штрафні санкції, визначені п. 1201.2 ПКУ.

Таке роз’яснення опубліковано в підкатегорії 101.27 системи «ЗІР».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»