Податківці відповіли на запитання: яким чином проводиться остаточний розрахунок ЄСВ ФОП на загальній системі оподаткування, якщо сплата ЄВ відбувається поквартально, а термін подання річної звітності - до 10 лютого року, наступного за звітним?

Суми ЄСВ, сплачені ФОПами на загальній системі оподаткування протягом року (до 20 квітня, до 20 липня, до 20 жовтня звітного року, і до 20 січня року, наступного за звітним роком), враховуються такими платниками при остаточному розрахунку за календарний рік згідно з даними, зазначеними в Декларації та результатів перевірок діяльності таких осіб, що призвела до збільшення або зменшення розміру доходу, який підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.

Платники формують та подають Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом.

Термін сплати зобов'язань, визначених фізичними особами - підприємцями на загальній системі оподаткування, у Звіті настає в день подання такого Звіту, відповідно єдиний внесок необхідно сплатити до дати його подання включно.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»