У роботодавців часто трапляються випадки, коли на суму лікарняних (декретних) нараховано ЄСВ із фактичної зарплати, а згодом виявляється, що за місяць нараховано зарплати менше ніж мінімальна. В такому разі виникає обов’язок донарахувати ЄСВ виходячи із розміру мінімальної зарплати.

ДФС у підкатегорії 301.09 «ЗІР» вказує: якщо у попередніх звітних періодах на суму допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами нараховано ЄСВ виходячи із фактичного розміру сум такої допомоги, який становить менше мінімальної зарплати, то необхідно здійснити донарахування до розміру мінімальної зарплати та відобразити в Звіті з ЄСВ за звітний період, на який припадає останній місяць такого лікарняного, за кодом типу нарахувань 13, за умови, що інші доходи не нараховувались. При цьому відповідальність до такого роботодавця не застосовується.

Питання платника ЄСВ полягало в тому, чи застосовується відповідальність до роботодавця, який різницю між розміром мінзаробітної плати та фактично нарахованою сумою допомоги по вагітності та пологам за останній місяць лікарняного вказав у звіті щодо сум нарахованого ЄСВ за звітний період на який той припадає?

Лист Державної казначейської служби від 22.03.2018 р. № 35220-07-10/7856.

 

Нагадаємо, що за новими формами потрібно буде подавати звітність з ЄСВ за серпень 2018 року. На допомогу прийде матеріал «Оновлено порядок подання звітності з ЄСВ» та вебінар  «Вивчаємо новації у звітності з ЄСВ» в газеті «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»