При визначенні розміру орендної плати за землі державної та/або комунальної форми власності слід зважати на фактичний вид використання земель. Такого висновку можна дійти з огляду на постанову ВС/КАС від 08.08.2018 р. у справі № 808/2359/13-а.

Зокрема, за обставинами справи  підприємство, орендувавши земельну ділянку з цільовим призначенням «землі рекреаційного призначення» для розміщення та обслуговування туристичного притулку, фактично надавало її в оренду.

У зв’язку з цим ВС/КАС погодився з позицією суду апеляційної інстанції: оскільки підприємство використовувало земельну ділянку з комерційною метою, при визначенні нормативної грошової оцінки необхідно було застосовувати коефіцієнт функціонального використання землі «2,5», а не коефіцієнт функціонального призначення «0,5».

Відповідно, використання нижчого коефіцієнту призвело до заниження зобов’язання з орендної плати, котрі правомірно були донараховані податківцями.

 

Платникам, котрі нещодавно набули земділянку у власність або у користування, може стати у нагоді матеріал «Звітуємо з плати за землю за 2018 рік» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»