Трудові відносини членів фермерського господарства регулюються статутом, а осіб, залучених до роботи за трудовим договором (контрактом), - законодавством України про працю.

При цьому умови договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства визначають, зокрема:

  • порядок покриття витрат та розподілу результатів (прибутку або збитків) діяльності господарства між його членами;
  • трудові відносини членів господарства.

Це передбачає ст. 8-1 Закон України  «Про фермерське господарство» від 19.06.2003 р. № 973-IV.

Згідно з Методичними рекомендаціями з організації та ведення бухгалтерського обліку в селянських (фермерських) господарствах, затвердженими наказом Мінагропрому України від 02.07.2001 р. № 189, одержаний господарством дохід визначається за видами діяльності та в цілому по господарству. Він зменшується на суму витрат за рахунок прибутку. Визначений дохід розподіляється між членами господарства пропорційно до трудового внеску кожного з них і використовується для визначення заробітку, утримань і відрахувань на соціальні заходи згідно з чинним законодавством.

ДФС в ІПК від 19.07.2018 р. № 24123/6/99-99-13-02-03-15 зазначає: доходи членів фермерських господарств, одержані від виконання трудової функції у цих господарствах за рахунок розподілу доходу (прибутку) таких господарств, повинні включатися до місячного (річного) оподатковуваного доходу цих платників податку як інші доходи з відповідним оподаткуванням. Вони відображаються у ф. № 1ДФ з ознакою доходу "127".

Зверніть увагу!

Із 15.08.2018  набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств» від 10.07.2018 р. № 2497-VIII. Він передбачає, що фізичні особи - підприємці, які провадять діяльність виключно в межах фермерського господарства, за умови виконання сукупності встановлених вимог, можуть обрати четверту групу єдиного податку.

 

Членам фермерських господарств буде корисним матеріал «Уточнено, як брати на облік платниками ЄСВ членів фермерських господарств» газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»