Чи вважається необґрунтованою відмова у прийнятті на роботу у зв’язку із невідповідністю кваліфікації працівника? На це питання відповідає Управління Держпраці в Кіровоградській області.

Варто відмітити, що вимоги до кваліфікації працівника зазначаються у розділі "Кваліфікаційні вимоги" посадової інструкції, яким визначено відповідно до певної посади вимоги до освітнього та освітньо-кваліфікаційного рівня, вимоги до післядипломної освіти і мінімальні вимоги до стажу роботи.

Згідно Науково-практичного коментарю до законодавства України про працю (автор Ротань В.Г. та інші), а саме коментарю до ст.22 КЗпП України необґрунтованою, за наявності вакантного робочого місця (посади), є відмова у прийнятті на роботу невмотивована чи мотивована з посиланням на обставини, які не відносяться до ділових якостей працівника.

Тому, відмова у прийнятті на роботу, яка пов’язана із невідповідністю кваліфікації кандидата на посаду кваліфікаційним вимогам, зазначеним у посадовій інструкції, є обґрунтованою.

 

Посадовий оклад у наказі про прийняття на роботу не зазначений: чи вважатиметься це порушенням? Відповідь на це запитання читайте в матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія" за посиланням.

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" -  скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступ до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»