Компенсацію земельного податку сплачує  орендар у складі орендної плати або як відшкодування таких витрат орендодавця. Адже балансоутримувач забезпечує обслуговування, експлуатацію та ремонт будівлі, а також утримання прибудинкової території, а орендар бере участь у витратах балансоутримувача на виконання зазначених робіт пропорційно до займаної ним площі в цій будівлі, якщо інше не випливає з характеру послуг, наданих балансоутримувачем за цим договором (п. 1.1 Примірного договору про відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг орендарю, затвердженого наказом ФДМУ від 23.08.2000 р. № 1774).

Бюджетні установи-орендарі плату за користування земельною ділянкою сплачують за КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)».

Земельний податок бюджетна установа - орендодавець сплачує за КЕКВ 2800 «Інші поточні видатки». У разі відшкодування земельного податку орендарем кошти мають зараховуватися на реєстраційні рахунки орендодавця за КЕКВ 0000.

Про це йдеться у листі Державної казначейської служби від 02.08.2018 р. № 16/10/135-12657.

 

На допомогу бюджетним установам в газеті «Інтерактивна бухгалтерія» нещодавно публікувалися матеріали теми тижня «Облік у бюджетних установах».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»