Фінлізингом вважається госпоперація, яка передбачає передачу орендарю майна, яке є основним засобом згідно з ПКУ і придбане або виготовлене орендодавцем, а також усіх ризиків та винагород, пов'язаних з правом користування та володіння об'єктом лізингу.

При цьому, укладається відповідний договір, у якому, зокрема зазначаються умови лізингових платежів. Цим умовам варто приділити особливу увагу, адже, як зазначають податківці у своїй консультації від 09.08.2018 р. № 3496/6/99-99-15-02-02-15/ІПК, склад лізингових платежів може мати певні наслідки з ПДВ.

Автори консультації стверджують, зокрема наступне:

  • якщо плата за авансування придбання об'єкта фінансового лізингу згідно з умовами відповідного договору та з урахуванням положень п. 2 ст. 16 Закону про фінлізинг включається до складу лізингового платежу, то така плата не є об'єктом оподаткування ПДВ;
  • якщо ж така плата не є складовою частиною лізингового платежу, то вона розцінюється як оплата вартості послуг із авансування придбання об'єкта фінансового лізингу, операція з постачання яких підлягає оподаткуванню ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20%.

В останньому випадку платник ПДВ - постачальник послуг із авансування придбання об'єкта фінлізингу на дату виникнення податкових зобов'язань з ПДВ зобов'язаний скласти і зареєструвати в ЄРПН податкову накладну за такою операцією на отримувача послуг.

При цьому така податкова накладна є підставою для відображення отримувачем послуг відповідного "вхідного" ПДВ.

 

Корисним на цю тему буде також наступний матеріал: "Фінансовий та оперативний лізинг: розмежування понять від податківців і судова практика" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»