Ситуація: підприємство реструктуризує заборгованість перед нерезидентом за договором позики шляхом зарахування вимог за основною сумою позики як додаткового вкладу нерезидента до статутного капіталу підприємства.

В зв'язку із цим прибутківця цікавить: чи вважається така реструктуризація контрольованою операцією для цілей ТЦУ.

Податківці, у свою чергу, переконані, що така реструктуризація не вважається контрольоваю операцією, адже не впливає на об'єкт оподаткування податком на прибуток.

Тобто, ані операція із погашення кредиторської заборгованості за основною сумою позики (без врахування процентів за нею), ані операція з внесення додаткового вкладу грошовими коштами нерезидентом-позикодавцем до статутного капіталу резидента-позичальника не підпадають під визначення контрольованих та не підлягають відображенню у звіті про контрольовані операції.

Такий висновок озвучено в ІПК ДФС від 09.08.2018 р. № 3481/6/99-99-15-02-02-15/ІПК.

 

Корисним на цю тему буде також наступний матеріал: "Пов’язані особи та трансфертне ціноутворення – 2018" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»