ДФС  навела приклади заокруглення суми  та відображення заокруглення у фіскальному чеку (ІПК ДФС від 09.08.2018 р. № 3493/6/99-99-14-05-01-15/ІПК).

Для відображення заокруглення суми, суб’єкти господарювання можуть додатково друкувати у реквізитах розрахункових документів загальну вартість придбаних товарів (отриманих послуг) у межах фіскального чеку наступним чином:

  • після рядка 7 фіскального чеку перед рядком 8 додати нові рядки "Загальна вартість придбаних товарів (отриманих послуг) за чеком до заокруглення" та "заокруглена знижка/заокруглена надбавка";
  • в рядку 8 фіскального чеку "СУМА" зазначати "Загальна вартість придбаних товарів (наданих послуг) за чеком після заокруглення".

Саме така сума вважається сумою розрахунку за відповідним розрахунковим документом.

До підсумку розрахункових операцій Z- та X-звітів має потрапляти загальний підсумок розрахункових операцій за реалізовані товари (надані послуги), тобто сума з розрахункових документів після заокруглення.

Отже, при заокругленні до збільшення розрахунок такий:

Загальна вартість товарів, які указані в чеку, становить 35 грн. 49 коп., тоді у рядку "надбавка" вказується - 1 коп., а у рядку "СУМА" зазначається "Загальна вартість придбаних товарів (наданих послуг) за чеком після заокруглення" - 35 грн. 50 коп.

При заокругленні до зменшення:

Якщо загальна вартість товарів, які указані в чеку, становить 35 грн. 44 коп., тоді у рядку "знижка" вказується - 4 коп., а у рядку "СУМА" зазначається "Загальна вартість придбаних товарів (наданих послуг) за чеком після заокруглення" - 35 грн. 40 коп.

До підсумку розрахункових операцій Z- та X-звітів потрапляє "Загальна вартість придбаних товарів (наданих послуг) за чеком після заокруглення", тобто 35 грн. 50 коп. та 35 грн. 40 коп.

Крім того, для з’ясування питання щодо програмування РРО функції заокруглення, необхідно звернутися до сервісного центру, який надасть відповідну інформацію про технічні можливості зазначеного перепрограмування РРО, а також проведе відповідне навчання з персоналом підприємства.

Зверніть увагу, строків налаштування РРО функції заокруглення Постанова № 25 не встановлює.

 

Також детальніше про  заокруглення сум, застосування РРО та визначення доходу можна дізнатись із матеріалів "Заокруглюємо копійки: застосовуємо РРО, визначаємо дохід і податкові зобов’язання з ПДВ" та "Округлення копійчаних сум: з 1 липня НБУ припиняє випуск монет дрібних номіналів" видання "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»