Суб'єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами зобов'язані мати дозвіл на здійснення операцій у сфері поводження з відходами, якщо їхня діяльність призводить до утворення відходів, для яких показник загального утворення відходів перевищує 1000.

На сьогодні одержання суб’єктами господарювання дозволів на здійснення операцій у сфері поводження з відходами залишається проблемним.

За наявною інформацією, місцеві держадміністрації не видають суб’єктам господарювання дозволи у зв’язку з відсутністю затвердженого відповідного порядку.

ДРС, звертають увагу, що відсутність затвердженого порядку видачі дозволів не є підставою для відмови у видачі документів дозвільного характеру.

У ході обговорення, за участі представників ДРС, Мінекономрозвитку і Мінприроди, визначено, що зважаючи на відсутність затвердженого порядку отримання необхідних дозволів на здійснення операцій у сфері поводження з відходами, суб’єкти господарювання можуть діяти за принципом мовчазної згоди.

Таким чином, суб’єкт господарювання може звернутись через центр надання адміністративних послуг до дозвільного органу (місцевої держадміністрації) із заявою щодо видачі дозволу на здійснення операцій у сфері поводження з відходами, і у разі невидачі такого дозволу здійснювати господарську діяльність за принципом мовчазної згоди.

 

Про переробку давальницької сировини в Україні в частині операцій з відходами можете дізнатись в матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»