Податківці відповіли на декілька запитань, стосовно заповнення касових ордерів.  Відповіді містить ІПК Головного управління ДФС у Київській області від 08.08.2018 р. № 3459/ІПК/10-36-14-06-16. Розглянемо їх.

1. Які реквізити повинні бути, якщо заповнюємо ВКО на інкасацію: – в полі "Видати"; – в полі "Підстава"; – в полі "Додаток".?

У разі оформлення видаткового касового ордеру для здавання готівки до банку в реквізиті "Видати" зазначається прізвище, ім'я, по батькові касира або іншого працівника підприємства, відповідального за здавання готівки до банку.

2. Які реквізити повинні бути, якщо заповнюємо ВКО на видачу готівки за видатковими відомостями: – в полі "Видати"; – в полі "Підстава"; – в полі "Додаток"?

У роз'ясненнях, наведених у листі НБУ № 50, передбачено, що у разі якщо видатковий касовий ордер оформляється на загальну суму готівки, що видається, наприклад – по видатковій відомості працівникам підприємства, то у реквізиті "Видати" зазначається прізвище, ім'я, по батькові особи, яка видає кошти (касир).

3. Які реквізити повинні бути, якщо заповнюємо ПКО на отримання готівки з ящика РРО: – в полі "прийнято від"; – в полі "підстава"?

У реквізиті "Прийнято від" передбачено наведення інформації про особу, від якої прийнято готівку, а у реквізиті "Підстава" зазначення підстави для оприбуткування коштів (джерело походження, наприклад, оприбуткування виторгу, надання послуг згідно з договором, повернення коштів після відрядження, наказ керівника, надходження готівки з банку тощо).

 

Як правильно нумерувати касові ордери і журнал реєстрації ордерів? Яка відповідальність загрожує підприємству у разі невірної нумерації в касових ордерах та формою № КО-3а? Читайте тут

Також стануть в нагоді такі матеріали:

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" – скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»