На офіційному порталі ДФСУ оприлюднено проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо приведення класифікації виноробної продукції у відповідність з європейською класифікацією».

Як зазначено у пояснювальній записці до проекту, останнім пропонується наблизити викладену у пп. 215.3.1 ПКУ класифікацію виноробної продукції до класифікації, визначеної у Директиві Ради від 19.10.1992 р. № 92/83/ЄЕС.

Так, відповідно до європейського законодавства оподаткування вин та інших зброджених напоїв здійснюється згідно з поділом на:

  • звичайні вина та інші негазовані зброджені напої;
  • ігристі вина та ігристі зброджені напої;
  • проміжні товари (товари, фактична міцність яких є вищою за 1,2% об’єму, але не вищою за 22% об’єму, які не включені до попередніх груп);
  • товари з етилового спирту (товари, фактична міцність яких є вищою за 22% об’єму).

При цьому Директивою Ради від 19.10.1992 № 92/83/ЄЕС передбачено застосування єдиної ставки акцизного податку для кожної групи вин (напоїв).

 

Нагадаємо, що востаннє зміни до пп. 215.3.1 ПКУ вносилися Законом України від 07.12.2017 р. №  2245-VIII. Про це згадувалося в матеріалі-коментарі «Інші акцизні зміни» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»