Президент підписав Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств" від 10.07.2018 р. № 2497-VIII, який було прийнято 10 липня 2018 року.

Жителі села, які організували сімейне фермерське господарство, зможуть оформити статус ФОП і стати платниками єдиного податку четвертої групи, за умови відповідності сукупності таких критеріїв:

  • здійснення діяльності винятково в межах фермерського господарства, зареєстрованого відповідно до Закону "Про фермерське господарство";
  • зайняття виключно виробництвом сільськогосподарської продукції, її переробкою і постачанням;
  • здійснення господарської діяльності (окрім постачань) за місцем податкової адреси;
  • не використання праці найманих осіб;
  • членами фермерського господарства такої фізичної особи є лише члени її сім'ї: особи, які спільно проживають, пов'язані загальним побутом, мають взаємні права і обов'язки (у тому числі чоловік/дружина, діти);
  • площа сільськогосподарських угідь у власності  або користуванні, земель водного фонду в користуванні членів фермерського господарства складає не менше 2 гектара, але не більше 20 гектарів.

Також передбачено введення пільг зі сплати єдиного соціального внеску для усіх членів фермерського господарства, в т. ч. його голови (доплата ЄСВ за рахунок Державного бюджету впродовж 10 років).

ПДФО  з орендної плати за земельні ділянки (паї) стягуватиметься до місцевих бюджетів за місцезнаходженням таких земельних ділянок.

 

Вас також може зацікавити той факт, що було змінено принцип розрахунку суми бюджетної дотації для сільгоспвиробників. Тепер розмір бюджетної дотації визначатимуть виходячи з обсягу податкових зобов’язань із ПДВ за постачанням «дотаційної» продукції. Причому такий обсяг розраховують за даними податкових накладних/розрахунків коригування за відповідний звітний податковий період, зареєстрованих у ЄРПН.  Детальніше про це йдеться в матеріалі "Бюджетні дотації сільгосптоваровиробникам: змінено принцип розрахунку" газети "Інтерактивна бухгалтерія" за посиланням.

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" -  скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступ до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»