Податківці розглянули питання оподаткування ПДФО та військовим збором виплат на харчування учасників (суддів) спортивних заходів під час організації та проведення спортивних змагань та в ІПК ДФС від 07.08.2018 р. № 3454/6/99-99-13-02-03-15/ІПК дійшли до такого висновку.

Вартість харчування, яким забезпечуються за рахунок коштів громадської організації учасники спортивних заходів (суддів) включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такого платника як інший дохід та оподатковується податком на доходи фізичних осіб і військовим збором на загальних підставах.

Ставка ПДФО становить 18 %, ставка військового збору становить 1,5 % об'єкта оподаткування. У формі 1ДФ такі виплати потрібно відобразити з кодом ознаки "127", як інші доходи.

Окрім цього фахівці ДФС зазначили, що громадській організації дозволено бути в статусі неприбуткової за умови, що витрати на забезпечення учасників (суддів) спортивних заходів харчуванням пов’язані з реалізацією мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених установчими документами громадської організації.

Інші витрати, здійснені за рахунок доходів (прибутків) неприбуткової організації, у разі якщо вони не є фінансуванням видатків, визначених пп. 133.4.2 ПКУ, вважатимуться недотриманням неприбутковою організацією вимог встановлених ПКУ.

 

Про те, як штрафують податкових агентів за порушення з ПДФО і ВС читайте в матеріалі

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»