Ситуація: платник податку в декларації з ПДВ за жовтень 2010 року сформував податковий кредит і, у зв'язку з анулюванням ПДВ-реєстрації, на залишок не реалізованих активів збільшив умовні податкові зобов'язання.

В зв'язку із цим, у платника виникло запитання щодо механізму відшкодування ПДВ шляхом:

  • або збільшення податкового кредиту, що був зменшений у зв'язку із здійсненням умовного продажу;
  • або коригування податкових зобов'язань на підставі РК до ПН, складеної у зв'язку із здійсненням умовного продажу.

Податківці ж скептично ставляться до реалізації таких шляхів вирішення проблеми.

Зокрема вони стверджують, що в першому випадку, своїм правом на формування податкового кредиту платник податку скористався у 2010 році, тож повторно формувати податковий кредит по одній операції не вдасться. Як мінімум через те, що цього не передбачає ПКУ.

Також не вдасться, на їхню думку, зменшити податкові зобов'язання, нарахованих у 2010 році при самостійному визначенні платником податку умовного продажу товару (активів).

Діючими нормами податкового законодавства не передбачена можливість реєстрації в ЄРПН податкової накладної, складеної платником податку на умовний продаж активів, РК до неї теж не може бути зареєстрованим в ЄРПН.

Такі висновки були озвучені в ІПК ДФС від 06.08.2018 р.  № 3446/6/99-99-12-02-01-15/ІПК.

 

Корисним на цю тему буде також наступний матеріал: "Анулювання ПДВ-реєстрації: підстави та наслідки" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»