Мінсоцполітики розглянуло запит щодо перенесення щорічної відпустки на інший період або її продовження в разі тимчасової непрацездатності працівника.

Департамент заробітної плати та умов праці вказав на те, що згідно зі статтею 11 Закону  про відпустки щорічна відпустка повинна бути перенесена на інший період або продовжена в разі тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку.

Якщо причини, що зумовили перенесення відпустки на інший період, настали під час її використання, то невикористана частина щорічної відпустки надається після закінчення дії причин, які її перервали, або за згодою сторін переноситься на інший період з додержанням вимог ст. 12 Закону про відпустки.

Таким чином, питання стосовно продовження або перенесення невикористаної відпустки має вирішуватись за погодженням між працівником та роботодавцем.

Крім того, надання невикористаної частини відпустки відразу після одужання працівника чи перенесення її на інший період провадиться шляхом видання керівником відповідного наказу, на підставі листка тимчасової непрацездатності працівника та його заяви.

Лист Мінсоцполітики від 11.07.2018 р. № 1213/0/101-18/284

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»