Хто повинен на підприємстві, що має відокремлені підрозділи де є каси, підписувати касові ордери у разі відсутності директора? На це запитання дає відповідь ГУ ДФС у Полтавськiй областi в ІПК від 07.08.2018 р. № 3449/ІПК/16-31-14-04-22.

ДФС нагадала, що Порядок ведення касових операцій у національній валюті України, зокрема, юридичними особами (крім банків) та їх відокремленими підрозділами незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, визначено Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні (далі - Положення), яке затверджено постановою Правління Національного банку України від 29.12.2017 р. № 148. Згідно з п. 26 р. ІІІ Положення, видача готівки з кас проводиться за видатковими касовими ордерами або видатковими відомостями.

Документи на видачу готівки підписуються керівником і головним бухгалтером або особою, уповноваженою керівником. До видаткових ордерів додаються заяви на видачу готівки, розрахунки. Підпис керівника установи/підприємства на видаткових касових ордерах не обов'язковий, якщо на доданих до видаткових касових ордерів Документах, заявах, рахунках є його дозвільний напис.

Право підпису видаткового касового ордеру замість головного бухгалтера може бути делеговане іншій особі, уповноваженій керівником. Підписання видаткового касового ордеру іншою особою, ніж керівник, Положенням не передбачено.

 

Нещодавно на сторінках газети «Інтерактивна бухгалтерія» ми розглядали як правильно проставляти номер документа в прибуткових і видаткових касових ордерах, а також заповнювати реквізит «№ з/п» у Журналі реєстрації прибуткових і видаткових касових ордерів (ф. № КО-3а). Читайте про це у статті «Як правильно нумерувати касові ордери та журнал реєстрації ордерів»

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»