Триває виконання умов Угоди між Україною та ЄС, і на цей раз черговий нормативний акт стосується документального оформлення на митниці. Так, на сайті Мінфіну оприлюднено підготовлений відомством проект Постанови КМУ "Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 20 грудня 2006 р. № 1765".

Проектом пропонується замінити перелік виробничих і технологічних операцій, за якими визначається країна походження товару, наведений у додатку до постанови КМУ від 20.12.2006 р. № 1765, на перелік, встановлений Додатком 22-01 до Делегованого акта.

Необхідність у прийнятті такого проекту пояснюється тим, що У 2017 році було подано до митного оформлення більше 265 тис. документів про походження товару для застосування режиму найбільшого сприяння. Направлено на перевірку до уповноважених органів зарубіжних  країн 134 непреференційних сертифікатів про походження товару. За результатами перевірки виявлено 15 фальсифікованих сертифікатів. За фактами подання до митного оформлення фальсифікованих сертифікатів сума митних платежів, яка підлягає сплаті, становить 4 млн. 64 тис. грн. 

Водночас, метою проекту є також виконання Україною зобов’язань, взятих відповідно до додатка XV до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, адаптація законодавства України до законодавства країн-членів Європейського Союзу в частині визначення непреференційного походження при імпорті в Україну товарів для застосування режиму найбільшого сприяння або його відновлення.

 

Займаєтесь імпортом автівок на територію України за інвалюту? Вам буде цікаво почитати статті на цю тему в газеті «Інтерактивна бухгалтерія»:

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»