Модуль БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ поповнився черговим роз’ясненням. В ньому податківці відповіли на питання" Як відобразити у формі 1ДФ суми утриманих аліментів підприємством із фактичного заробітку (доходу) працівника на підставі постанови виконавця, які перераховані на рахунок виконавчої служби для подальшої їх виплати стягувачу?"

Так, у разі стягнення аліментів як частки заробітку (доходу) боржника на підприємстві відрахування здійснюються з фактичного заробітку (доходу) на підставі постанови виконавця (п. 6 ст. 71 Закону № 1404) .

Виконавець розпочинає примусове виконання рішення про стягнення аліментів на підставі виконавчого документа за заявою стягувача про примусове виконання рішення. (п. 1 розд. XVI Інструкції)

У заяві про примусове виконання рішення, зокрема, зазначаються відомості про спосіб перерахування стягнутих аліментних сум, реквізити рахунку, відкритого в банку або в іншій фінансовій установі, для отримання аліментних сум (за наявності).

Стягнуті аліментні суми перераховуються виконавцем на зазначений стягувачем у письмовій заяві рахунок у банку або іншій фінансовій установі чи надсилаються на адресу стягувача поштовим переказом, що здійснюється за рахунок коштів виконавчого провадження (п. 2 розд. XVI Інструкції).

Оскільки обов'язок відображати доходи фізичних осіб у формі № 1ДФ покладено на податкового агента, тобто на роботодавця, то суми утриманих підприємством аліментів із фактичного заробітку (доходу) працівника на підставі постанови виконавця, які перераховані на рахунок виконавчої служби для подальшої їх виплати стягувачу, відображаються в податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу "140" із зазначенням реєстраційного номера облікової картки стягувача.

 

Як новий Закон змінює життя неплатників аліментів читайте в матеріалі сервісу "Інтерактивна бухгалтерія"

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»