Фахівці ДФСУ надали деякі роз’яснення щодо справляння рентної плати за спеціальне використання води.

Так, підприємство, що постачає воду, зокрема, теплопостачальним організаціям, які отриману воду повністю підігрівають та постачають населенню для задоволення їх санітарно-гігієнічних потреб у гарячій воді, запитало, чи поширюється на відповідні обсяги води пільга, передбачена п. 255.4.1 ПКУ.

У відповідь контролери повідомили, що ПКУ не передбачає звільнення від оподаткування рентною платою обсягів води, реалізованих іншому суб’єкту господарювання, який використовує таку воду в підприємницькій діяльності. Навіть якщо така діяльність пов’язана із задоволенням санітарно-гігієнічних потреб населення. Про це ідеться в ІПК від 03.08.2018 р. № 3416/6/99-99-12-02-03-15/ІПК.

Окрім того, в цій же консультації податківці підвели до висновку, що передбачений для житлово-комунальних підприємств коефіцієнт 0,3 (п. 255.7 ПКУ) застосовується лише щодо обсягів води, які використані для:

  • належного забезпечення умов водопостачання в частині втрат та технологічних витрат з приведення обсягів води до нормативів питної води,

та

  • належного забезпечення умов водопостачання при транспортуванні мережею, зокрема, поповнення мережі обсягами води в частині компенсації технологічних втрат з метою підтримання регламентованого робочого тиску мережі для належного забезпечення умов водопостачання при наданні комунальної послуги.

 

Коментарі до деяких інших роз’яснень податківців щодо рентної плати за спеціальне використання води можна почитати у матеріалах

Для отримання доступу до цих та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»