Окрім податкової накладної, забезпечити право на податковий кредит можуть, зокрема, касові чеки, транспортні квитки, готельні рахунки, рахунки на послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку. Останні виставляють постачальники комунальних послуг.

Проте, можлива ситуація, коли на підставі договору на послуги з водопостачання та водовідведення постачальником виставлені рахунки, зокрема, за понаднормовий скид забруднень у міську каналізацію та за рівень атмосферних опадів. Вартість послуг за такими рахунками визначено за формулами згідно із затвердженими нормативами, оскільки відсутні прилади обліку (лічильники). Чи підтвердить такий рахунок право на податковий кредит?

Податківці в ІПК ДФС від 06.08.2018 р. № 3442/6/99-99-15-03-02-15/ІПК стверджують: оскільки факт постачання вказаних послуг має підтверджуватися даними обліку, сформованими на підставі показників відповідних приладів обліку, рахунки, розраховані за формулами (а не за показниками приладів обліку), не є підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту, без наявності зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної.

Адже підставою для нарахування сум податку, що відносяться до складу податкового кредиту без отримання податкової накладної, можуть бути документи, визначені у п. 201.11 ПКУ, зокрема, рахунок, який виставляється платнику податку за послуги зв'язку, інші. послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер продавця, крім тих, форма яких встановлена міжнародними стандартами.

 

Про те, яким документом підтвердити право на податковий кредит, якщо немає податкової накладної, читайте в газеті «Інтерактивна бухгалтерія» за посиланням.

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»