Якщо після подання заяви про припинення підприємницької діяльності податківці вирішили вас перевірити, майте на увазі що виправити абсолютно все не вдасться.

Так, ДФС в підкатегорії 135.02 «ЗІР» пояснила, що фізична особа, щодо якої до Державного реєстру внесено запис про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, а також фізична особа, яка здійснювала незалежну професійну діяльність, після подання заяви про ліквідацію або реорганізацію платника податків (форма № 8-ОПП), у разі самостійного виявлення помилок у раніше поданій звітності, має право уточнити її показники лише до дати зняття такої особи з обліку.

При цьому під час проведення позапланової документальної перевірки у зв'язку з припиненням підприємницької чи незалежної професійної діяльності фізичної особи така особа не має права уточнювати показники у податкових деклараціях за період, що перевіряється (крім випадків, встановлених ст. 177 ПКУ).

Одночасно слід зауважити, що подання до контролюючого органу уточнюючого розрахунку з відповідного податку за період, який перевірявся контролюючим органом, є підставою для проведення документальної позапланової перевірки (пп. 78.1.3 ПКУ).

 

Читайте щодо включення платників податків до плану-графіка свіжу статтю «Які причини та підстави для включення підприємства до плану перевірок податківців на поточний рік» газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»