Єдинники групи 4, незалежно від існуючих між ними договірних відносин, повинні сплачувати єдиний податок у порядку, визначеному ПКУ. На цьому наголосили  фахівці ДФСУ в ІПК від 02.08.2018 р. № 3399/6/99-99-12-02-03-15/ІПК.

Так, за умовами запиту, відповідь на який давали контролери, товариство повідомило, що є платником єдиного податку групи 4 і планує прийняти в суборенду від фермерського господарства, яке також є платником єдиного податку групи 4, земельні ділянки, які використовуються ним на умовах оренди приватної власності. Товариство поцікавилось, чи можна у договорі суборенди зазначити умову щодо включення орендованих земельних ділянок у власну податкову декларацію, щоб при цьому відповідні земельні ділянки не включались у звітність фермерського господарства.

Відповідь податківців була негативною, адже пп. 295.9.6 ПКУ чітко визначено, що єдинники групи 4 у разі надання сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду в оренду іншому платникові єдиного податку групи 4, враховують орендовану площу земельних ділянок у своїй декларації. У декларації орендаря така земельна ділянка не враховується.

 

На тему використання єдинниками суборендованих земель також радимо почитати статтю «Фермерське господарство провадить діяльність на суборендованих землях: як сплачувати єдиний податок?» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»