Постійне представництво нерезидента, що подає Розрахунок податку на прибуток та декларує доходи, повинно подавати до ДФС, і відповідну фінансову звітність, передбачену п. 46.2 ПКУ.

У цьому переконані столичні податківці (див. ІПК ГУ ДФС у м. Києві від 24.07.2018 р. № 3248/6/99-99-15-02-02-15/ІПК).

Обов'язковість подання фінзвітності зумовлена тим, що для обрахунку об'єкта оподаткування використовуються дані бухобліку та фінзвітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування (п. 44.2 ПКУ).

Таким чином, ототожнюючи поняття вказаних розрахунків із прибутковою декларацією, податківці наполягають на поданні разом із такими розрахунками відповідну квартальну або річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання декларації з урахуванням вимог ст. 137 ПКУ.

Нагадаємо: декларація або розрахунки разом з фінансовою звітністю, складеною відповідно до П(С)БО, подається постійним представництвом:

  • за підсумками кварталу, півріччя, трьох кварталів у терміни, передбачені для квартальної звітності, - протягом 40 к. дн., що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу,
  • за підсумками року - протягом 60 к. дн., що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

 

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»