Якщо особа, що не є платником податку на прибуток (крім фізичної особи), або платник податку, який оподатковується за ставкою 0 відсотків відповідно до п. 44 підрозд. 4 розд. XX "Перехідні положення" ПКУ, протягом визначеного строку не повертає поворотну фінансову допомогу, то така допомога вважається безповоротною і платник податку на прибуток здійснює коригування фінансового результату до оподаткування відповідно до пп. 140.5.10 ПКУ на суму наданої ним поворотної фінансової допомоги.

Податківці в роз'ясненні із розділу 102.13 системи «ЗІР» зазначили, що ПКУ не передбачає коригування фінансового результату до оподаткування на суму безповоротної фінансової допомоги, наданої іншій юридичній особі - платнику податку на прибуток на загальних підставах. Такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку.

 

Про застосування коригувальних різниць у разі отримання безповоротної фінансової допомоги читайте у матеріалі "Безповоротна фіндопомога: чи передбачено різниці з податку на прибуток" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»