Досить часто роботодавці замість того аби укласти трудові договори, надають перевагу оформленню ЦПД на виконання робіт (надання) послуг. Проте після перевірки Держпраці така підміна влітає в досить великі штрафи.

Так, при здійсненні інспекційного відвідування одного із сільськогосподарських підприємств Сумської області інспекторами праці виявлено порушення трудового законодавства – використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин. Встановлено, що 70 працівників виконували роботи без укладення трудових  договорів, зокрема, деякі з них працювали за договорами цивільно-правового характеру.

Під час контрольного заходу роботодавець надав фахівцям Держпраці для ознайомлення копії договорів про надання послуг, які мали ознаки трудових договорів. Зокрема, працівники зобов’язані дотримуватись правил та інструкцій з охорони праці, електробезпеки, протипожежної безпеки підприємства, що свідчить про наявність трудових відносин (ст.29 КЗпП, ст.14 Закону України «Про охорону праці»). Також встановлено факти відрахування із грошових сум, нарахованих до виплати працівникам за договорами про надання послуг, коштів для отримання певних товарів в рахунок зарплати, що передбачено ч. 3 ст. 23 Закону України «Про оплату праці».

На вимогу інспекторів праці керівництво підприємства не надало письмових пояснення щодо встановлених порушень.

Отже, за використання незадекларованої праці до суб’єкта господарювання застосовано фінансові санкції, передбачені ч. 2  ст. 265 КЗпП, у розмірі 7 818 300  гривень.

 

Про те за якими професіями не може укладатися ЦПД читайте в  газеті «Інтерактивна бухгалтерія» за посиланням.

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»