На офіційному сайті Мінфіну оприлюднено проект змін до Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затвердженої наказом Мінфіну від 10.04.2015 р. № 408 (далі – Декларація).

У супровідних документах до оприлюдненого проекту роз’яснено, які зміни пропонуються, та чим обумовлена необхідність їх внесення.

1. Наразі діючою формою Декларації передбачено застосування умовних ознак типів нерухомості (від 1 до 9), що не відповідає даним реєстраційних документів.

Завдяки зміна платникам буде надано можливість зазначати у Деклараціях коди нерухомості згідно з  реєстраційними документами.  

Місцеві ради встановлюють ставки податку на нерухомість відповідно до класифікатора будівель та споруд згідно з Державним класифікатором будівель та споруд  ДК 018-2000. Відповідно, запровадження у формі Декларації єдиного підходу до визначення типів нерухомості спростить користування рішеннями органів місцевого самоврядування при складанні Декларації, а також сприятиме прозорості контролю за правильністю виконання цих рішень  - як з боку органів місцевого самоврядування, так і з боку контролюючих органів.     

2Нова форма Декларації містить два додатки для розрахунків податкових зобов’язань окремо по об’єктах житлової та нежитлової нерухомості, що забезпечить зручність суб’єктам господарювання декларувати податкові зобов’язання з податку по цих об’єктах. Особливо це стосується надання уточнюючих Декларацій.   

Нині при декларуванні платником податку одночасно житлової та нежитлової нерухомості та при виникненні необхідності уточнення задекларованих податкових зобов’язань відсутність у формі Декларації можливості розділити суми нарахувань по різних типах об’єктів нерухомості призводить до створення «штучного» податкового боргу або переплати. З огляду на зазначене, платники податку для уточнення податкових зобов’язань надають дві Декларації одночасно – окремо по об’єктах житлової нерухомості та по об’єктах нежитлової нерухомості.  

3. Проектом змін передбачено, що у разі існування об’єктів нерухомості, що знаходяться на території адміністративно-територіальних одиниць, які відповідають різним кодам органів місцевого самоврядування за КОАТУУ, але ці адміністративно-територіальні одиниці обслуговуються одним контролюючим органом, Декларація подається одна, однак з кількома додатками відповідного типу. 

На сьогодні Декларації надаються окремо по кожній адміністративно-територіальній одиниці. 

 

Про заповнення діючої форми звітності з податку на нерухомість ішлося в матеріалі «Звітуємо з податку на нерухомість за 2018 рік» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»