Ввезення на митну територію України енергозберігаючих матеріалів, обладнання, устаткування та комплектувальних виробів звільняється від оподаткування ПДВ відповідно до п. 197.16 ПКУ.

Щоправда, така ПДВ-пільга діє тільки якщо такі товари (зазначені у п. 197.16 ПКУ) застосовуються платником податку для власного виробництва та якщо ідентичні товари з аналогічними якісними показниками не виробляються в Україні.

Водночас, режим звільнення від оподаткування операцій із ввезення на митну територію України товарів, зазначених у п. 197.16 ПКУ, застосовується за умови, що такі товари включені до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України (із зазначенням їх кодів згідно з УКТ ЗЕД).

Такий перелік затверджено постановою КМУ «Питання ввезення на митну територію України енергозберігаючих матеріалів, обладнання, устаткування та комплектувальних виробів за проектами демонстрації японських технологій» від 30.03.2016 р. № 293.

Тільки ось податківці про його існування певно що й не здогадуються, бо ж у своєму роз’ясненні вони обмовилися: до затвердження такого переліку, операції з ввезення на митну територію України товарів, зазначених у п. 197.16 ПКУ, оподатковуються ПДВ на загальних підставах (див. роз’яснення у підкатегорії 101.12 системи «ЗІР»).

 

Більше інформації про застосування ПДВшних пільг можна знайти в розділі «Аналітичні матеріали»/«ПДВ»/«Пільги з ПДВ» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до матеріалів сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»