Платник єдиного податку, який здійснює на користь нерезидента будь-які виплати з доходів із джерелом їх походження з України, повинен нарахувати й сплатити податок з доходів нерезидента в порядку, розмірі та в строки, встановлені розділом III ПКУ.

Ставка податку становить 15%. Податок стягується за рахунок виплачених доходів та сплачується до бюджету під час виплати доходів, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати (пп. 141.4.2 ПКУ).

При цьому, як зазначають податківці у ІПК від 30.07.2018 р. № 3314/6/99-99-15-02-02-15/ІПК, положеннями міжнародних договорів не передбачено винятків щодо порядку звільнення від оподаткування зазначених вище доходів для суб'єктів господарювання - резидентів України, які сплачують єдиний податок. Тобто, податківці вважають що дії міжнародних конвенцій з питань оподаткування не поширюються на платників єдиного податку.

Отже, у разі виплати на користь нерезидента будь-якого доходу з джерелом походження з України платники єдиного податку четвертої групи повинні:

  • утримувати й перераховувати до відповідного бюджету податок з доходів нерезидента за ставкою 15%;
  • подавати протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року Декларацію з податку на прибуток і Розрахунок (звіт) податкових зобов'язань нерезидентів, якими отримано доходи із джерелом їх походження з України як додаток до неї.

Сума податків, які утримуються при виплаті доходів (прибутків) нерезидентам, нарахованих за звітний (податковий) період, відображається у рядку 23 ПН податкової декларації з податку на прибуток підприємств.

А сам розрахунок податкових зобов'язань нерезидентів, якими отримано доходи із джерелом їх походження з України, здійснюється у додатку ПН до рядка 23 ПН Декларації.

 

Про те як заповнювати додаток ПН читайте у матеріалі сервісу "Інтерактивна бухгалтерія"

Для отримання доступу до вищезазначених та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»