У разі, якщо орган місцевого самоврядування протягом звітного року вніс зміни до рішення, яким встановленні ставки податку для єдинників групи 2, обов’язок щодо сплати єдиного податку за оновленими ставками виникає з урахуванням строків, визначених органом місцевого самоврядування. Про це ідеться у роз’ясненні фахівців ДФСУ з підкатегорії 107.01 «ЗІР».

Податківці додали, що офіційно оприлюднене рішення про встановлення місцевих податків та зборів є нормативно-правовим актом з питань оподаткування місцевими податками та зборами, який набирає чинності з урахуванням строків, передбачених пп. 12.3.4 ПКУ (п. 12.5 ПКУ).

Водночас у 2018 році до рішень про встановлення місцевих податків і зборів, прийнятих органами місцевого самоврядування після 15 липня 2017 року та у 2018 році, вимоги, передбачені, зокрема, пп. 12.3.4 ПКУ, не застосовуються (п. 3 р. ІІ Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» від 07.12.2017 р. № 2245-VIII).

 

Зважаючи нате що сезон відпочинку зараз в самому розпалі, пропонуємо увазі підприємців-єдинників матеріал «Податкова» відпустка для підприємців-спрощенців: сплата єдиного податку та єдиного соціального внеску» сервісу «Інтерактивна бухгалтерія».

Для отримання доступу до вищезазначенго та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»